13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Груби: Заев ми вети дека ќе се вработат Албанци во Тигрите

Груби: Заев ми вети дека ќе се вработат Албанци во Тигрите

Translate (Eng):[gtranslate]

Вицепремиерот Артан Груби, при гостување во емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 изјави дека неговото присуство на одбележувањето на 40-годишнината од формирањето на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ е добар знак за напредок.Мораме заедно да одиме напред. Очекувам истото да се случи од македонските политичари на некој од нашите настани, на Албанците. Заев ми вети дека во редовите на единицата „Тигар“ ќе бидат вработени и Албанци и тоа е добро, покажуваме дека државата е заедничка на сите што живееме тука,  изјави Груби.

Тој додаде дека во минатото имало Албанци во единицата, но дека се откажале.

РЕКЛАМА
- Реклами -