26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаЗијадин Села: Драги пријатели сакам да ви соопштам дека сум позитивен на...

Зијадин Села: Драги пријатели сакам да ви соопштам дека сум позитивен на Ковид, но нема потреба да се грижите.. почитувајте ги мерките и заштитети се себеси и останатите околу вас.

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на коронавирусот, но дека е добро.

„Драги пријатели. Денес направив ПЦР тест за ковид-19 и морам да го споделам со вас резултатот од овој тест. Тој е позитивен. Добро сум, клинички без никакви грижи, но мора да се почитуваат медицинските протоколи, па морам да се самоизолирам неколку дена. Почитувајте ги мерките, заштитете се себеси и другите“, напиша Села на Фејсбук.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...