17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија MВР ја приведе мајката на 7годишното дете кое беше врзано со синџир...

MВР ја приведе мајката на 7годишното дете кое беше врзано со синџир на нозете при што настрада во пожарот во Гостивар

Translate (Eng):[gtranslate]

Триесет и петгодишната жена чие дете утрово го загуби животот во пожар во стан на улица „Кеј Вардар” во Гостивар, е лишена од слобода, информираат од СВР Тетово.

Од таму наведуваат дека С. Т. од Ресен веднаш по лишувањето од слобода откако ѝ е пружена медицинска помош, околу пладне задржана е во полициска станица Гостивар, под соменение дека сторила кривично дело „повреда на семејни обврски” (член 203 став 2 од КЗ).

Таму таа најверојатно ќе биде задржана до утре за расвелтување на поединости околу настанот, по што се очекува да биде изведена пред судија на претходна постапка во Основниот суд Гостивар. /МИА

РЕКЛАМА
- Реклами -