MВР ја приведе мајката на 7годишното дете кое беше врзано со синџир на нозете при што настрада во пожарот во Гостивар

Триесет и петгодишната жена чие дете утрово го загуби животот во пожар во стан на улица „Кеј Вардар” во Гостивар, е лишена од слобода, информираат од СВР Тетово.

Од таму наведуваат дека С. Т. од Ресен веднаш по лишувањето од слобода откако ѝ е пружена медицинска помош, околу пладне задржана е во полициска станица Гостивар, под соменение дека сторила кривично дело „повреда на семејни обврски” (член 203 став 2 од КЗ).

Таму таа најверојатно ќе биде задржана до утре за расвелтување на поединости околу настанот, по што се очекува да биде изведена пред судија на претходна постапка во Основниот суд Гостивар. /МИА

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here