9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Драги Рашковски: Слободно може да дојдете и вие во Мексико нема да...

Драги Рашковски: Слободно може да дојдете и вие во Мексико нема да ви се верува колку е ефтино.

Translate (Eng):[gtranslate]

Цените на хотелите во Мексико никогаш не биле пониски, тврди за ТВ24 секретарот во премиерскиот кабинет Драги Рашковски.

Во одговорот кој Рашковски го испратил од земјата на сомбрерата пишува дека отишол таму на одмор со семејството бидејќи е многу евтино. Тајмингот за одмор му бил случајно избран, месеци претходно.

– Одморот ми е планиран пред неколку месеци. Така што, искрено не можам да знам однапред што ќе се случува на политичката сцена неколку месеци подоцна. А во однос на тоа зошто Мексико: затоа што цените на хотелите не биле никогаш пониски. Проверете на „Букинг“. За 14 дена имате хотели со 4 ѕвезди за 350 евра – изјави Рашковски.

РЕКЛАМА