7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Нискоградба Битола се пофали: Денес на барање од граѓаните направивме санација на...

Нискоградба Битола се пофали: Денес на барање од граѓаните направивме санација на мостот кој ги поврзува Хераклеа и населба Буковски Ливади

Translate (Eng):[gtranslate]

– Јавното комунално претпријатие „Нискоградба“-Битола со цел ресурсен потенцијал, механизација и екипи од раните утрински часови излезе денес на терен, и тоа со една цел како да им помогне на битолчани. После завршениот проект јавно се пофали со сработеното и вети, остануваме во служба на граѓаните.

На барање на жители од Буковски Ливади за санација на мостот кој ги поврзува Хераклеа и населба Буковски Ливади, излеговме во пресрет и го саниравме. Остануваме во служба на граѓаните. Слики пред и потоа.Нема достапен опис

РЕКЛАМА
- Реклами -