4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаПо признанието дека има бугарски пасош на интернет се појави и слика...

По признанието дека има бугарски пасош на интернет се појави и слика како нашиот Евровизиски претставник знае да лета орел со рачињата..

По признанието дека има бугарски пасош и оти со тоа се гордее со тоа претставникот на Евровизија Васил Гарванлиев не продолжува со скандалите.Вчера го имавме со алка во боите на бугарското знаме, а денеска лета орли.

На социјалните мрежи се појави фотографија Израел, односно од евровисиското дружење со претставничката на Албанија Јонида Малиќи, кога Гавранлиев беше во придружба на Тамара Тодевска. Васил и Јонида насмеано позираат со прекрстени раце симболизарајќи го двоглавиот орел.Нема достапен опис

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...