2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаРаботата не смее да трпи: После успешната акција со путерот Николовски се...

Работата не смее да трпи: После успешната акција со путерот Николовски се врати и од Дубаи.

Вицепремиерот и генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски по некулудневна пауза поради одмор во Дубаи се јави на социјалните мрежи. Тој на „Фејсбук“ напиша дека неговата партија е подготвена за “демократски” конгрес на кој има само еден кандидат за претседател, Зоран Заев.

– Сè е подготвено за првите директни внатрепартиски избори коишто на 21 март, ги организира токму СДСМ. Во 80 општини ширум земјава, во секоја Општинска организација на СДСМ, в недела ќе бидат отворени гласачките места. Со почитување на сите здравствени протоколи, македонските социјалдемократи бираат Претседател. СДСМ е и ќе биде прва во промените, напиша Николовски на Фејсбук, додавајќи дека време е за нови политики и нов чекор во уште поголема внатрешна демократија.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...