4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаСтоп за насилство врз мажите: Со нож му се заканила на невенчаниот...

Стоп за насилство врз мажите: Со нож му се заканила на невенчаниот сопруг вчера во Делчево

Бугарка со нож му се заканила на невенчаниот сопруг вчера во Делчево, информираше МВР.

На 16.03.2021 во 22.00 часот во Делчево, полициски службеници од ОВР Делчево ја лишиле од слобода Б.Д.В.(44) од Република Бугарија, со привремено живеалиште во Делчево. Истата била приведена бидејчи претходно со остар предмет се заканувала на нејзиниот невенчан сопруг и неговите родители. Лицето било задржано во Полициската станица Делчево за понатамошна постапка, велат од МВР.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...