10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаСе огласи Струмичанецот кој беше претепан од страна на обезбедувањето: Искоцкав 200...

Се огласи Струмичанецот кој беше претепан од страна на обезбедувањето: Искоцкав 200 денари и побарав уште едно пиво во казиното, зошто сум заслужил јас сум редовен играч таму.. а тие почнаа да ме тепаат.

Геге Демировски од Народната партија на Ромите се вклучи во живо со жртвата на вчерашната тепачка во Струмица, Игор, кој крвнички беше тепан од страна на десетина лица.

Тој раскажа како ексалирала ситуацијата, но и детали кои ги немаше на вознемирувачкото видео, а тоа е дека обезбедувањето на Зоран Заев се обидело да го прегази со автомобил, но и дека иако полицијата го видела насилството, силеџиите им рекле да не се мешаат.

Демировски бара одговорност, но и одговори од премиерот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...