26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Албански државјанин демолирал казино во Кичево, па се онесвестил

Албански државјанин демолирал казино во Кичево, па се онесвестил

Translate (Eng):[gtranslate]

Според информациите на МВР, вчера во 15 часот во полиција било пријавено дека едно лице oштетило дел од апаратите во казино на бул. „Ослободување“ во Кичево, по што му се слошило и паднало во бессознание.

Лицето било пренесено во Комплексот клиники „Мајка тереза“ во Скопје, а по преземени мерки било утврдено дека се работи за В.Џ.(48) од Албанија, кој претходно испил поголема количина алкохол и таблети.

РЕКЛАМА
- Реклами -