31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Беше прогласен за најдобар полицаец во Скопје, но за жал и Дарко...

Беше прогласен за најдобар полицаец во Скопје, но за жал и Дарко ги спакова куферите и замина да живее во Германија..

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопје го изгуби најдобриот полицаец кој ја оставил униформата и се преселил во Германија – сведочат за Лидер неговите колеги.

Се работи за Дарко Јовановски од полициската станица во Гази Баба, кој на свеченост на 27.12.2020 година беше прогласен за најдобар полицаец во Скопје од страна на градоначалникот Петре Шилегов.

– Ова е веќе пракса во полицијата. Секојдневно млади колеги даваат откази и ја напуштаат земјата. – говори за Лидер негов постар колега.

РЕКЛАМА

Колегите се сеќаваат дека Дарко бил навистина најдобар полицаец во градот. Службеник на кој можете да се потпрете и во најтешките ситуации.

Му посакуваме среќа и успеси во Германија, со прашалници над главата за тоа зошто ја напуштил нашата земја.

- Реклами -