11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаБеше прогласен за најдобар полицаец во Скопје, но за жал и Дарко...

Беше прогласен за најдобар полицаец во Скопје, но за жал и Дарко ги спакова куферите и замина да живее во Германија..

Скопје го изгуби најдобриот полицаец кој ја оставил униформата и се преселил во Германија – сведочат за Лидер неговите колеги.

Се работи за Дарко Јовановски од полициската станица во Гази Баба, кој на свеченост на 27.12.2020 година беше прогласен за најдобар полицаец во Скопје од страна на градоначалникот Петре Шилегов.

– Ова е веќе пракса во полицијата. Секојдневно млади колеги даваат откази и ја напуштаат земјата. – говори за Лидер негов постар колега.

Колегите се сеќаваат дека Дарко бил навистина најдобар полицаец во градот. Службеник на кој можете да се потпрете и во најтешките ситуации.

Му посакуваме среќа и успеси во Германија, со прашалници над главата за тоа зошто ја напуштил нашата земја.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...