1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаБугарскиот шоумен Слави Трифунов го повика Васил Гарванлиев кај него со понуда...

Бугарскиот шоумен Слави Трифунов го повика Васил Гарванлиев кај него со понуда за работа и пристоен живот

Шоуменот Слави Трифунов  на својот ФБ профил напиша коментар каде што му нуди на Васил да оди во неговаа продукција каде што ќе му понудел пристоен живот и работа, како поддршка бидејки имал бугарски пасош…

Драг пријателе ти си добар пејач , јас и пријателите имаме понуда за тебе ќе ти обезбедиме работа и пристоен живот – ние бугарите треба да се поткрепиме

Бугарија е до таму до каде што има и еден бугарин а во македонија ги има многу.

 

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...