25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Два пати гласала за претседател на СДСМ, и плус се сликала гордо??

Два пати гласала за претседател на СДСМ, и плус се сликала гордо??

Translate (Eng):[gtranslate]

Социјалните мрежи вријат откако се појавиа фотографи како една иста особа гласала два пати на две избирачки места. Но дали се работи за некое недоразбирање или навистина ова се случило, ќе почекаме одговор и од СДСМ.

Фејсбук статус на Богдан Илиевски…

Добро, можно ли е секретаркава денес два пати да гласала и плус да се сликала гордо? Луѓето кои ми ја пратија сликата велат дека еднаш гласала во УЗ Васко Карангелески, еднаш во ОО СДДМ Битола.
Јас не сакам да вервам дека е можно, ама еве, оставам можност во лудиот нордистан во кој Лукашенко/Ким Јонг Ун избори се нарекуваат врв на демократија, да се случило и ова.

РЕКЛАМА

 


- Реклами -