23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Излезноста во Охрид за претседател на СДСМ до 12 часот е 34,08...

Излезноста во Охрид за претседател на СДСМ до 12 часот е 34,08 проценти, членовите на СДСМ може да гласаат само со ДА или Против.

Translate (Eng):[gtranslate]

Околу 850 членови на СДСМ во Охрид го искористиле правото на глас на внатрепартиските избори до 12 часот.

– Излезноста до 12 часот во СДСМ Охрид е 34,08 отсто, вели претседателот на општинската организација, Лазе Таневски во изјава за ОХРИД 24.

Вкупно за гласање се регистрирани 2506 активни членови, кои гласаат на 9 избирачки места со “за” или “против” за единствениот кандидат Зоран Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -