13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Мерко ги нарече стружани „кучиња што лаат“

Мерко ги нарече стружани „кучиња што лаат“

Translate (Eng):[gtranslate]

Наместо струшкиот градоначалник да одговори каде се гоштевал и кога потрошил 27.500 евра, каде општинската админстрација сред пандемија потрошила 16.000 евра,а Претседателот на градскиот Совет 12.000 евра и дополнитени 19.000 евра за една година,во услови кога Советот не бил свикан цели 9 месеци, Мерко сите оние кои го критикуваат за неговиот јавашлук, ги нарекува кучиња кои лаат, по караванот што продолжува понатаму.

Згора на се’ министерот за внатрешни работи Оливер Спасоски вчера бил во официјална посета на Струга,при што одржал и работен состанок со градоначалникот Мерко.На прашањето, зошто медиумите не беа информирани,од оштина Струга велат:затоа што активноста беше организирана од страна на МВР. Од МВР пак велат,имаме официјално соопштение за средбата, за друго обратете се во општина Струга и толку ! Граѓаните на социјалните мрежи прашуваат зошто министерот не проверил колку домаќински ја води општината Мерко и како се придржува на препораките на Унеско?

На официјалната страна на општина Струга стои дека министерот Спасоски му се заблагодарил на градоначланикот за макотрпната работа.Првиот полицаец пак напишал дека на средбата ја потенцирале добрата соработка меѓу локалната самоуправа и полицијата и начините како таа да се продлабочи во интерес на граѓаните на Струга.

РЕКЛАМА

алфа

- Реклами -