2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаНападната шумската полиција во село Мешеишта Охрид.

Нападната шумската полиција во село Мешеишта Охрид.

На 20-ти март 2021 година, во СВР Охрид пријавено е спречување на овластени службени лица од шумската полиција при преземање службени дејствија.

– Спречувањето е случено во 14:00 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, на влезот од селото Мешеишта, општина Дебрца. При обид да запрат товарно возило во нелегален транспорт на огревно дрво, П.Т. од селото Мешеишта, со камион го попречил движењето на службеното возило на шумската полиција по што, се собрале повеќе жители на селото. Притоа, Н.Т од истото село, на двајцата службеници им упатил сериозни закани по нивниот живот и сигурноста. Се преземаат мерки за целосно расветлување на настанот, по што, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...