23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Повторно не изненади снегот: Излизган камион на Ќафасан-Струга

Повторно не изненади снегот: Излизган камион на Ќафасан-Струга

Translate (Eng):[gtranslate]

Врнежи од снег на повисоките места во земјава. АМСМ информира дека поради лизгавите патишта од утрово е воведена задолжителна употреба на зимска опрема за тешките товарни возила.

Но сепак возачите се соочуваат со големи проблеми.

VOX Struga објави фотографии од излизган камион на Ќафасан, Струга.

РЕКЛАМА

Иналу поради врнежи од снег на патниот правец Кичево-Охрид, преку планинскиот премин Пресека, од 9.30 часот е воведена задолжителна употреба на зимска опрема за тешките товарни возила.

Од 10.15 часот поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар, соошти АМСМ.

- Реклами -