7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Филипче: Полицискиот час продолжува до 5 април

Филипче: Полицискиот час продолжува до 5 април

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицискиот час продолжува до 5 април. Ова денеска го најави министерот за здравство Венко Филипче.

Полицискиот час продолжува. Забраната за движење е од 22:00 часот до 05:00 часот наутро. Комисијата за заразни болести во текот на следните денови согласно епидемиолошките анализи ќе утврди дали се потребни и дополнителни рестрикции. Апелирам на почитување на мерките. – објави Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -