23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Tурист од Англија по грешка се прошетал низ дворот на Генералштабот во...

Tурист од Англија по грешка се прошетал низ дворот на Генералштабот во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчеравечер во 21:39 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Генералштабот на Армијата на ул.„Орце Николов“ биле забележени и задржани двајца странски државјани.

Тие биле приведени во Полициска станица Центар и било утврдено дека се работи за Ј.С.Х.(28) и O.J.Х.(33), двајцата државјани на Англија. Во разговор со полициски службеници изјавиле дека се обиделе да го скратат патот до хотелот каде биле сместени и не знаеле дека влегле во објект во кој не смеат да се движат.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -