17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Свет Борисов му го честиташе реизборот на Заев

Борисов му го честиташе реизборот на Заев

Translate (Eng):[gtranslate]

„Му честитав за реизборот за претседател на неговата партија, и тој ми посака успех на претстојните парламентарни избори во Бугарија“, напиша Бориосов на фејсбук.

Тој вели дека му порачал на Заев да не се одложува решавањето на спорот кој го имаат двете земји.

„Двајцата се усогласивме дека решенија што ние мора да ги превземеме во духот на Договорот за добрососедство и пријателство, не бива да се одложуваат, како во името на нашата заедничка историја, така и во името на нашата заедничка европска иднина “, објави Борисов.

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -