22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Во овие четири години јас ќе сум локомотивата, за мене гласаа...

Заев: Во овие четири години јас ќе сум локомотивата, за мене гласаа министри, пратеници и се разбира нашите граѓани

Трет мандат за лидерот Зоран Заев во владејачката партија СДСМ. На прес конференцијата одржана доцна вечерва рече дека за краток период добил многу важни доверби.

– Прво довербата од граѓаните на последните парламентарни избори и честа да ја водам владата и да му служам на овој народ и на оваа наша прекрасна земја. Доверба искажаа и пратениците во највисокиот законодавен дом – Собранието. Денеска македонските социјалдемократи ставија потпис и печат на нивната доверба во мене. Епилог кој е уште еден доказ за тесната поврзаност меѓу вербата и довербата – порача Заев.

Тој рече дека во следните четири години СДСМ да биде локомотива која ќе го движи нашето општество напред.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...