3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Заев: Во овие четири години јас ќе сум локомотивата, за мене гласаа...

Заев: Во овие четири години јас ќе сум локомотивата, за мене гласаа министри, пратеници и се разбира нашите граѓани

Translate (Eng):[gtranslate]

Трет мандат за лидерот Зоран Заев во владејачката партија СДСМ. На прес конференцијата одржана доцна вечерва рече дека за краток период добил многу важни доверби.

– Прво довербата од граѓаните на последните парламентарни избори и честа да ја водам владата и да му служам на овој народ и на оваа наша прекрасна земја. Доверба искажаа и пратениците во највисокиот законодавен дом – Собранието. Денеска македонските социјалдемократи ставија потпис и печат на нивната доверба во мене. Епилог кој е уште еден доказ за тесната поврзаност меѓу вербата и довербата – порача Заев.

Тој рече дека во следните четири години СДСМ да биде локомотива која ќе го движи нашето општество напред.

РЕКЛАМА