29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски ја прележа короната се враќа на работа и најавува македонска пролет

Мицкоски ја прележа короната се враќа на работа и најавува македонска пролет

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ објави дека по 23 дена борба со коронавирусот и 12 дена поминати на Инфективната клиника, од денеска им се враќа на своите редовни работни задачи. Тој изразува огромна благодарност до медицинскиот тим на Инфективната клиника во Скопје и нагласува дека во тешки услови се борат за секој живот со сите расположливи ресурси.

„Со овој вирус се соочи и моето семејство. И до сите сакам да порачам: чувајте се вие и вашите најблиски! Вирусот не е за потценување. Чувајте се, затоа што никој тоа нема да го направи наместо вие самите“,вели тој.

Во пораката до своите сопартијци Мицкоски вели дека заедно уште пожестоко и посилно ќе продолжат да се борат против актуелната гарнитура на власта.

„Откако најавив македонска пролет, ги слушам најавуваат пролетна офанзива. Сме ги виделе и нивните метли и нивните офанзиви. Она што со сигурност доаѓа е македонската пролет, нова надеж, наша иднина!“,вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...