22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаMozzart донираше автомобил во Клиниката за детски болести во Скопје

Mozzart донираше автомобил во Клиниката за детски болести во Скопје

Компанија Mozzart го покажа своето огрмно социјално срце за оние кои се иднина на Македонија , за децата пациенти од хемато-онколошкото одделение, донирајќи автомобил за превоз на најмалите „души“

Автомобилот ќе биде наменет за вработените кои вршат конзилијарни прегледи и дополнителни консултации во други здравствени установи, како и за останатите потреби на клиниката.

„Нашата компанија преку различни и бројни акции континуирано го поддржува здравствениот систем, а се надеваме дека со оваа донација ќе помогнеме во непречено функционирање на дел од теренската работа на клиниката. Ова не е прв пат да ја посетиме универзитетската Клиника за детски болести. Досега таму дониравме медицинска опрема во вкупна вредност од 1.100.000 денари. – изјавија меѓудругото од менаџментот на компанијата Мozzart.

Од Клиниката за детски болести пак се заблагодарија на донацијата која им е од огромно значење, особено во овие услови на светска пандемија.
kanal5

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...