4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаДебарцаВо сообраќајката кај Охрид загина 52 годишен кичевчанец, телото е предадено на...

Во сообраќајката кај Охрид загина 52 годишен кичевчанец, телото е предадено на обдукција

На 22-ри март 2021 година, во 18:05 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај клучката за влез кон Славеј Планина, на потегот помеѓу селата Песочан и Арбиново, општина Дебрца, се случила сообраќајна незгода во која загина едно лице.

– Незгодата се случи помеѓу патничко возило марка „Фолксваген бора“, со кичевски регистарски ознаки, управуван од страна на 52-годишниот С.И. од Кичево и товарно возило „Цитроен џампер“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 29-годишниот Б.М. од скопското село Долни Сарај. На местото на незгодата починал возачот С.И., додека со тешки телесни повреди се здобиле сопатникот во возилото „Фолксваген бора“, 40-годишниот Д.К. од Кичево и возачот Б.М., констатирани во Специјалната болница „Св. Еразмо“ во Охрид. На местото на незгодата увид извршија полициски екипи, судски вештак и Јавен обвинител, по чија наредба ќе биде извршена обдукција врз починатиот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...