28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Кога Апасиев сакаше да каже за пописот снема струја во Канал5

Кога Апасиев сакаше да каже за пописот снема струја во Канал5

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва една од најголемите македонски телевизии „Канал 5“ запре со емитување на програма во живо додека во телевизијата гостуваше претседателот на Левица, Димитар Апасиев.

Имено во вечерашното издание на „Само вистина“ гостуваше токму Апасиев, а програмата имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи и на телевизијата.

Се беше во ред додека одненадеш програмата не запре со емитување, а секој оној кој што до пред неколку минути го вклучил телевизискиот канал ќе го видеше ликот на Апасиев.

РЕКЛАМА

Oна што е најинтересно и важно е дека во ист момент програмата запре со емитување и на социјалната мрежа и на Фејсбук…

Следната тема за која требаше да се разговара на интервјуто беше „пописот“ за кој Левица отворена ја пропагира опцијата за бојкот. Инфомакс го контактираше ЕВН од каде добивме одговор дека населбата Злокуќани во општина Карпош каде се наоѓа телевизија Канал 5 немала никаков прекин на снабдувањето со електрична енергија.

- Реклами -