19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаКога Апасиев сакаше да каже за пописот снема струја во Канал5

Кога Апасиев сакаше да каже за пописот снема струја во Канал5

Вечерва една од најголемите македонски телевизии „Канал 5“ запре со емитување на програма во живо додека во телевизијата гостуваше претседателот на Левица, Димитар Апасиев.

Имено во вечерашното издание на „Само вистина“ гостуваше токму Апасиев, а програмата имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи и на телевизијата.

Се беше во ред додека одненадеш програмата не запре со емитување, а секој оној кој што до пред неколку минути го вклучил телевизискиот канал ќе го видеше ликот на Апасиев.

Oна што е најинтересно и важно е дека во ист момент програмата запре со емитување и на социјалната мрежа и на Фејсбук…

Следната тема за која требаше да се разговара на интервјуто беше „пописот“ за кој Левица отворена ја пропагира опцијата за бојкот. Инфомакс го контактираше ЕВН од каде добивме одговор дека населбата Злокуќани во општина Карпош каде се наоѓа телевизија Канал 5 немала никаков прекин на снабдувањето со електрична енергија.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...