29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаСемејство од Ресен моли за помош: Исчезнат е Ислам Лумани, секоја информација...

Семејство од Ресен моли за помош: Исчезнат е Ислам Лумани, секоја информација е добродојдена !!!!

На социјалните мрежи се споделува апел за помош за момче од Ресен кое исчезнало деновиве и се бара.

„Во недела (21.03.2021) во 10 часот наутро е виден за последен пат Ислам Лумани, тој имаше облечено сини пантолони, црно палто и црни чевли. Се знае дека тој е тргнат да оди кон плажата во с. Крани, но постои можност да тој е отиден во се уште непознат правец. Денеска е четврти ден без него. Помогнете да го најдеме здрав и жив. Секоја информација од ваша страна е добредојдена“, пишува во објавата која се шири на Фејсбук.

Телефон за контакт:

+389 70743937

+389 71841758

+389 75848084

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...