25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Скопјанец пронашол плико пред вратата, во кое имало шок бомба !!!!

Скопјанец пронашол плико пред вратата, во кое имало шок бомба !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 20.39 часот во СВР Скопје, Р.С.(64) пријавил дека пред неговиот стан на ул.„Франклин Рузвелт“, од страна на сосетката Н.У. било пронајдено плико во кое, според пријавеното, имало шок бомба.

Извршен е увид од полициски службеници од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

РЕКЛАМА
- Реклами -