25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија ''Стевче Муња''- Апасиев е од Скопје и не му следуваат патни трошкови,...

”Стевче Муња”- Апасиев е од Скопје и не му следуваат патни трошкови, а другиот нема возачка затоа му плаќаат за автобуска карта !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Вистинското прашање е зошто Левица добива пари колку ГРОМ како партија која постои од вчера и глуми лудило дека пратениците не требале да добиваат патни трошоци – вака лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски реагираше на настапот на првиот човек на Левица Димитар Апасиев на Канал 5, каде Аписев праша како е можно Левица да добива исто пари од буџетот како и ГРОМ која настапила во предизборна коалиција, а воедно го бранеше предлогот за сведување на патните трошоци за пратениците на ниво на автобуски билет.

„Едниот пратеник од нивната партија живее во Скопје (Апасиев) и не му следуваат трошоци, а вториот живее во Штип (Борислав Крмов) и нема положено возачки испит и затоа му покриваат само автобуски превоз. Затоа е подобро кога се јаде свој леб да не се берат туѓи гајлиња, оти не сме од муренка паднати и сите не паѓаме во несвест на глаголивите сарказми и вулгаризми“, напиша Јакимовски на фејсбук.

Фокус

РЕКЛАМА
- Реклами -