7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаШтипски бизнисмен близок со власта, се пофали како знае да вози со...

Штипски бизнисмен близок со власта, се пофали како знае да вози со 320 км на автопатот Миладиновци – Штип.

Бизнисмен од Штип близок до власта, кој во изминатите години доби огромни бенифиции за време на владеењето на СДСМ. Но, освен бизнисот и блискоста со власта ужива да вози со огромна брзина со своето Порше …

Самиот штипјанец на социјалните мрежи постави видео на кое се гледа дека со своето Порше вози 320 на час. Денеска излезе ново видео каде се гледа тој како вози повеќе од 300 на час.

Ова претставува прекршок за кој според македонското законодавство се одзема возачката дозвола.

Во продолжение ви го прикажуваме видеото кое е прикачено на социјалната мрежа Твитер.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...