Штипски бизнисмен близок со власта, се пофали како знае да вози со 320 км на автопатот Миладиновци – Штип.

Бизнисмен од Штип близок до власта, кој во изминатите години доби огромни бенифиции за време на владеењето на СДСМ. Но, освен бизнисот и блискоста со власта ужива да вози со огромна брзина со своето Порше …

Самиот штипјанец на социјалните мрежи постави видео на кое се гледа дека со своето Порше вози 320 на час. Денеска излезе ново видео каде се гледа тој како вози повеќе од 300 на час.

Ова претставува прекршок за кој според македонското законодавство се одзема возачката дозвола.

Во продолжение ви го прикажуваме видеото кое е прикачено на социјалната мрежа Твитер.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here