24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Ќејфој: Заев возеше еколопшка метларка за чистење на улици и јавни површини....

Ќејфој: Заев возеше еколопшка метларка за чистење на улици и јавни површини. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на промоцијата во фирмата „Брако“ во Велес и прв ја возеше хидрогенската метларка за чистење на улици и јавни површини.

– Да се знае премиер на која земја прв вози вакво возило, рече Заев и тргна со хидрогенското возило.

Тој го возеше возилото но заборави да ја пушти метлата. Во продолжение погледнете како изгледаше тоа:

РЕКЛАМА

Можеби ќе ве интересира
За деблокада на Собранието сѐ е во игра – од лидерска…

Мариела Трајковска 24/03/2021
Заев: Пописот нема да се одложи, оти никој не знае каква ќе…

МИА 24/03/2021

- Реклами -