17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Апасиев: ДПМНЕ вечерва да рече „бојкотираме“, утре пописот ќе биде одложен!

Апасиев: ДПМНЕ вечерва да рече „бојкотираме“, утре пописот ќе биде одложен!

Translate (Eng):[gtranslate]

„Мислам дека, членството на ДПМНЕ, ќе инклинира кон Бојкот и раководството ќе мора да го следи. Јас ви гарантирам, ви тврдам со сета одговорност, дека ВМРО-ДПМНЕ вечерва да рече „бојкотираме“, утре пописот ќе биде одложен!“, рече Апасиев во вчерашното гостување „Само Вистина”

 

РЕКЛАМА
- Реклами -