24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЕксклузивно: Опожарените возила во Охрид биле полиени со бензин па запалени !!!

Ексклузивно: Опожарените возила во Охрид биле полиени со бензин па запалени !!!

Вечерва вработени во хотелот Аквалина Охрид ексклузивно за Шило и за новинарската агенција Охрид Скај сведочеа за немилиот настан. За време на полициски час засега непознато лице држејќи канта бензин ги полило двете возила кои се наоѓале на паркингот во сопственост на хотелот Аквалина. Еден од сопствениците на возилата бил од Прилеп, гостин на хотелот во Охрид, а другото опожарено возило комбе било во сопственост на хотелот.Нема достапен описНема достапен описНема достапен описНема достапен опис

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...