-0.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија За време на полициски час на паркингот пред еден охридски хотел опожарени...

За време на полициски час на паркингот пред еден охридски хотел опожарени две возила !!! (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва опожарени се две паркирани возила на паркинг пред познат хотел во Охрид. Огнот го изгаснала екипата на против пожарната служба од Охрид. Настанот се случил во време на полициски час.

На местото на пожарот во моментов увид врши СВР Охрид.

Во инцидентот нема повредени, а причинета е материјална штета, пишува News1.mk


Извор: News1.mk

РЕКЛАМА