7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Филипче овојпат точен како швајцарски сат: На 28 март, во 07:55 часот...

Филипче овојпат точен како швајцарски сат: На 28 март, во 07:55 часот во Скопје пристига првата пратка од 24.000 вакцини

Translate (Eng):[gtranslate]

„Оваа недела на 28 март, во 07:55 часот во Скопје пристига првата пратка од 24.000 вакцини на Астра Зенека преку Ковакс системот “- објави на Фејсбук, министерот за здравство – Венко Филипче.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -