2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаДоктор Ненад Лазаров: Диво племе се собрало вечерва пред Силбо !!!

Доктор Ненад Лазаров: Диво племе се собрало вечерва пред Силбо !!!

Доктор Ненад Лазаров, матичен лекар, е еден од најакутелните медицински лица на социјалните мрежи.

Тој секогаш на своите објави на социјалните мрежи има голем број на „лајкови“ и коментари, каде секогаш може да видите нешто ново.

– Граѓаните заслужуваат заштита и државата е должна да им ја овозможи, но доколку се продолжи со ваков однос при набавката на вакцините, граѓаните попрво ќе стекнат колективен имунитет, отколку што некому ќе биде потребна вакцина. Но, факт е дека вакцините мора да стигнат што е можно побрзо и вакцинацијата да отпочне, бидејќи така ќе се спасат многу животи, кои без вакцина можеби и нема да завршат добро – истакна Лазаров пред одреден период.

Сепак, она што го привлече вниманието е неговиот Фејсбук статус вечерва неколку минути по 21 часот, кога се затвораат сите угостителски објекти и на само еден час пред полицискиот час, може да се забележи групирање и неносење на заштитни маски..Нема достапен опис

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...