2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаСветМомче поминало 1.300 км за да го види Роналдо, а тој не...

Момче поминало 1.300 км за да го види Роналдо, а тој не го ни погледнал !!!

Момче до доцна синоќа го чекал Кристијано Роналдо на белградскиот аеродром. Го дочека, но не му се исполни желбата што ја напиша во трогателна порака.

Португалија во сабота ќе игра против Србија на Маракана во квалификациите за СП, а пристигнувањето во Белград на славниот фудбалер го искористи да го праша малото момче и големиот навивач на Роналдо.

“Кристијано, патував 1.300 километри за да ми дадеш автограм. Борис”.

Големото парче хартија со овој натпис долго време го држеше малиот Борис пред аеродромот, стрпливо чекајќи да се појави неговиот идол.

Секако, едно момче со ваква порака го привлече вниманието на новинарите и снимателите кои исто така го чекаа Роналдо, но таткото на Борис не сакал да им каже од каде стигнале и толку многу пропатувале за малото дете да добие потпис.

Сепак, ниту фактот дека детето ја барало наједноставната желба и дека тоа го истакна на голем транспарент, ниту фактот дека неговиот татко го носел на раменици пред автобусот откако Роналдо и неговите соиграчи влегле и виделе што пишуваше, не го разнежни Роналдо.

канал5

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...