13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Свет Во Србија се вакцинираа и албански стјуардеси

Во Србија се вакцинираа и албански стјуардеси

Translate (Eng):[gtranslate]

Стјуардеси на авиокомпанијата „Албавингс“ од Тирана денеска беа меѓу илјадниците
вакцинирани од Ковид-19 во Србија од соседните земји.
Тие го привлекоа вниманието со своите црвени униформи и заштитни маски во
редот за вакцинирање во Белград.
До 15 часот само на Саемот во главниот град на Србија беа вакцинирани 5.019
лица, огромен број од нив од соседните држави, меѓу кои и од Македонија.

РЕКЛАМА
- Реклами -