17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Дваесет и тригодишен охриѓанец е обвинет за опожарување на две возила во...

Дваесет и тригодишен охриѓанец е обвинет за опожарување на две возила во хотелот Аквалина.

Translate (Eng):[gtranslate]


Дваесет и тригодишен охриѓанец е обвинет за опожарување на две возила.

„Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Г.(23) од Охрид. Тој, на 25.03.2021 година околу 22 часот, запалил две патнички возила, „Опел Виваро“, со охридски регистарски ознаки и „Сеат Ибица“, со скопски регистарски ознаки, паркирани пред хотелски објект во Охрид“ соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.Нема достапен описНема достапен опис

РЕКЛАМА
- Реклами -