20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: До некаде и убаво е што доцнea вакцините, ги видовме сите...

Заев: До некаде и убаво е што доцнea вакцините, ги видовме сите слабости и добри работи во Европските земји.

На новинарско прашање денеска во Делчево дали премиерот Зоран Заев очекува отпор за вакцинирање со вакцината на АстраЗенека која пристигнува во недела, Заев кажа дека очекува масовно прифаќање на вакцините во државата.

– Јас очекувам масовно прифаќање на вакцините во Република Северна Македонија. Има една предност што сме земја со задоцнување со вакцините, земјите членки на ЕУ почнаа пред нас и можевме да согледаме предности или слабости и сите можеме да заклучиме дека вакцините се здрави, дека вакцините треба да ги користиме сите, рече Заев.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...