17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Свет Македонците заглавија во гужвите и хаосот за вакцинација во Белград

Македонците заглавија во гужвите и хаосот за вакцинација во Белград

Translate (Eng):[gtranslate]

Хаос и гужва пред Белградски саем. Се чекаат редици за вакцинација на 30 пункта, со колони од луѓе долги по стотина метри. Меѓу нив има и Македонци кои деновиве се пријавија преку системот е-управа, и веднаш им беше закажана вакцинација за овој викенд.

Репортерот на ТВ Телма  јавува дека Србите имаат можност и без термин и закажување да се вакцинираат, со пополнување образец веднаш да влезат во системот и да се приклучат во редот за вакцинација. Службите се обидуваат да восостават ред и да ги поделат оние кои имаат закажано и оние кои сакаат да се вакцинираат без претходна пријава на е-управа.

Прочитајте повеќе во ТВ Телма 

РЕКЛАМА
- Реклами -