24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Никола Алачев од Муртино на видеолотарија освои СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден...

Никола Алачев од Муртино на видеолотарија освои СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 8.442.127,00 денари

Translate (Eng):[gtranslate]

Никола Алачев заедно со семејството, пристигна во просториите на Видеолотарија. Видно возбуден и се’уште во неверување за големата среќа, ни ја раскажа својата  среќна приказна. Во моментот кога видел дека ја освоил добивката СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, возбуден го оставил  добитниот ваучер кај вработениот во Спортлајф и веднаш излегол малку на воздух, да се соземе.

Никола откри дека од парите планира да си купи стан во Струмица и нов автомобил,. Тие  ќе му бидат убав спомен дека на 25 март 2021 година, добивката СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ на Видеолотарија Касинос Аустриа го  измени неговиот живот на подобро.

Добивката СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ во  фантастична вредност од 8 до 12 милиони денари се постигнува со учество на ВЛТ игрите на среќа. Првиот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 10.922.768,00 денари  беше освоен во  Бет ту мар B2M 057 Трубарево на 15.03.2021.

РЕКЛАМА
- Реклами -