17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија И денеска на вакцинација во Србија – на Табановце за излез се...

И денеска на вакцинација во Србија – на Табановце за излез се чекаше 40 минути

Translate (Eng):[gtranslate]

На граничниот премин Табановце, поради зголемен интензитет, чекањето за излез од државата е околу 40 минути, информира Автомотосојузот во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Викендов наши државјани одат да се вакцинираат во Србија, што предизвика застои и чекање на границата.

На останатите гранични премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

РЕКЛАМА

ФОТО: Архива

тв21

- Реклами -