23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Во Ниш се вакцинираше најпознатиот македонски бодибилдер

Во Ниш се вакцинираше најпознатиот македонски бодибилдер

Translate (Eng):[gtranslate]

Тоше Зафиров  еден од најпознатите македонски бодибилдери, објави дека се вакцинирал против Ковид-19 за време на изминатиот викенд во Ниш. Тој е поранешен светски вицешампион и екс-телохранител на поранешниот премиер Никола Груевски.

„Благодарност до Стопанска комора на Македонија која што вчера ми овозмпжи да се вакцинирам од вакцината Астра Зенека . Од примање на вакцината до денес немам никакви ни најмали симптоми .

Морам да укажам на љубезноста на Српскиот народ од сам влез на граница ,полицајци,цариници,при прием од доктори за преглед ,за вакцина и народот на Ниш кој што се однесуваше со нас како да сме им вистински браќа ,навистина една голема хуманост од нивна страна“, објави вчера Зафиров.

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -