7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаСветТитулата за најсекси маж кој нема коса, оди во рацете на Принцот...

Титулата за најсекси маж кој нема коса, оди во рацете на Принцот Вилијамс.

Според студијата која беше направена користејќи податоци од пребарувањата на Google, Принцот Вилијамс беше назначен како најсекси маж кој нема коса. Во истражувањето беше докажано дека 38 годишниот принц од кралското семејство на Британија бил опишан како „секси“ дури 17.6 милиони пати на онлајн платформите.

Ова е двапати повеќе од Мајк Тајсон кој се најде на втората позиција од оваа листа. Меѓу најдобрите десет се најдоа повеќе звучни имиња како што се: Џејсон Статам, Питбул, Мајкл Џордан, Флојд Мејведер, Џон Траволта, Брус Вилис, Двејн Џонсон и Вин Дизел.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...