9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Макфире Шаќири е возач во ЈСП: „Моето дете порасна во автобус''

Макфире Шаќири е возач во ЈСП: „Моето дете порасна во автобус”

Translate (Eng):[gtranslate]

Во борбата за животот нема „женска и машка професија“

Макфире Шаќири е возач во ЈСП. „Моето дете порасна во автобус покрај патниците, но среќна сум што имам работа“, вели таа. Maкафире веќе 16 години вози автобус во ЈСП таа кажува дека воопшто не е лесно да си шофер на автобус, тешко е.. мојот син го чуваа патниците но мора да се работи, но покрај тешката работа има и убави случки кога работиш со луѓе..

Во продолжение погледнете го нејзиното видео:

РЕКЛАМА