19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаМакфире Шаќири е возач во ЈСП: „Моето дете порасна во автобус''

Макфире Шаќири е возач во ЈСП: „Моето дете порасна во автобус”

Во борбата за животот нема „женска и машка професија“

Макфире Шаќири е возач во ЈСП. „Моето дете порасна во автобус покрај патниците, но среќна сум што имам работа“, вели таа. Maкафире веќе 16 години вози автобус во ЈСП таа кажува дека воопшто не е лесно да си шофер на автобус, тешко е.. мојот син го чуваа патниците но мора да се работи, но покрај тешката работа има и убави случки кога работиш со луѓе..

Во продолжение погледнете го нејзиното видео:

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...