25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Циркузот продолжува: Со 24.000 вакцини Филипче најавува масовна вакцинација, а истите тие...

Циркузот продолжува: Со 24.000 вакцини Филипче најавува масовна вакцинација, а истите тие ќе се потрошат за неколку дена..

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот Филипче не може да зборува за масовна вакцинација кога нема конкретна најава кога во земјава ќе дојдат други вакцини. Според неговите зборови, масовната вакцинација ќе почне со вакцинирање на 4-7 илјади луѓе дневно. Ако оди со оваа динамика, вакцините од Астра Зенека (24.000 на број) ќе се потрошат за неколку дена.. Па јавно прашуваме каде е таа масовна вакцинација?!!!

РЕКЛАМА
- Реклами -