19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаВо атарот на Дебреште кучиња скитници удавиле 80 овци

Во атарот на Дебреште кучиња скитници удавиле 80 овци

Во атарот на село Дебреште кучиња скитници удавиле 80 овци. Настанот се случил на локалната депонија кога глутница кучиња се нафрлиле на овци и ги искасапиле.

-Вчера утро, во 07.30 часот во Полициското одделение Ропотово, Б.С. од с.Дебреште пријавил дека во периодот од 27 до 30.03.2021 на место викано „Пештера“ и место викано „Крапски ореви“, атар на с.Дебреште, од страна на глутница на кучиња скитници, кои се собирале на депонија од ЈКП-Долнени, му биле удавени околу 80 овци. Се работи на расчистување на случајот, информираат од СВР Битола.

пишува: зелена берза

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...