13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Да се наежи човек: Maкедонците кои живеат во Германија им подготвија вистинско...

Да се наежи човек: Maкедонците кои живеат во Германија им подготвија вистинско изненадување на нашите фудбалери !!! (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Група македонски навивачи ги пречекаа македонските фудбалери, кои денес со херојска игра прославија голема победа на гостувањето во Германија.

Фудбалските фанатици кои живеат во Дуизбург не пропуштија шанса да им дадат поддршка на нашите репрезентативци. Тие ги поздравија за одличниот резултат и со песна прославија во еден глас.

РЕКЛАМА
- Реклами -