25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Здравје и убавина Две родилки починаа од коронавирус, едното бебе во критична состојба

Две родилки починаа од коронавирус, едното бебе во критична состојба

Translate (Eng):[gtranslate]

Последното деноноќие две родилки починаа во болница како последица од Ковид-19.

Двете биле второротки и биле во мошне тешка состојба. Едната имала 33, другата 32 години. Бебето на едната родилка е испуштено дома во добра општа состојба, а другото бебе е во критична состојба, пишува Плусинфо.

Повеќе информации се очекуваат од здравствените институции во текот на денот.

РЕКЛАМА

Извор Сител Телевизија

- Реклами -