Две родилки починаа од коронавирус, едното бебе во критична состојба

Последното деноноќие две родилки починаа во болница како последица од Ковид-19.

Двете биле второротки и биле во мошне тешка состојба. Едната имала 33, другата 32 години. Бебето на едната родилка е испуштено дома во добра општа состојба, а другото бебе е во критична состојба, пишува Плусинфо.

Повеќе информации се очекуваат од здравствените институции во текот на денот.

Извор Сител Телевизија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here