22 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаМалечката Македонија ја победи големата Германија во квалификациите за Светското во фудбал...

Малечката Македонија ја победи големата Германија во квалификациите за Светското во фудбал 2022

Македонската фудбалска репрезентација со 2:1 ја победи германската репрезентација на гостувањето во Дуизбург, во третото коло од квалификациите за светското првенство во фудбал 2022.

Првиот гол за Македонија го постигна капитенот на репрезентацијата Горан Пандев во продолжението на првиот дел од натпреварот, а стрелец на вториот гол за Македонија беше Елиф Елмас во 85-та минута.

Германија својот гол го постигна од пенал кој го реализира Илкај Гундоган.

Германија беше шампионот на СП во 2014 во Бразил.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...